Wczytuję dane...

Jaki krem na odparzenia dla noworodka?

kremy na odparzenia dla niemowląt

Krem na odparzenia dla Noworodka

 

Kremów na odparzenia jest na rynku bardzo wiele. Co jakiś czas słyszy się o nowej marce. Każdy producent zachwala swój krem a  od znajomych oraz z Internetu dowiadujemy się bardzo sprzecznych rad, które tylko mieszają nam w głowie.

Który z kremów więc wybrać i któremu zaufać? Czym kierować się po dczas jego wyboru dla naszego noworodka?

Jedno jest pewne. Z kremami oraz innymi kosmetykami dla dzieci nie warto eksperymentować ani testować ich na naszych maleństwach. Powinniśmy wybrać kosmetyk, który jest sprawdzony, posiada dobrą renomę oraz sprawdzone i bezpieczne składniki.

Postaramy się więc doradzić Państwu, które z dostępnych na rynku kremy polecamy i które ze względu na dobry skład sami wybraliśmy do naszej gotowej wyprawki.

Przy pielęgnacji noworodka powinno się  zwrócić szczególną uwagę na podstawowe czynniki:

  • Temperaturę otoczenia- im cieplej tym większe ryzyko odparzenia. Ciało poci się a skóra staje się wilgotna. Dodatkowo pupa zazwyczaj jest szczelnie zakryta pieluchą,
  • rodzaj ubrania niemowlęcia- Im cieplej ubrane niemowlę tym większe ryzyko pocenia i odparzeń. Dziecka nie należy przegrzewać i należy je ubierać w przewiewne, najlepiej bawełniane ubranka.
  •  zastosowaną higienę- przy każdej zmianie pieluszki powinno się osuszyć narażone okolice ręczniczkiem lub, jeśli jest odpowiednio ciepło, dać pooddychać małej pupce bez pieluszki i jak najczęściej ją wietrzyć, aby zminimalizować ryzyko odparzeń oraz rozwój bakterii i grzybów. 
  • Predyspozycje osobnicze - jeden noworodek ma wrażliwszą, a inny bardziej odporną skórę. Dzieci z AZS mają tak suchą i podatną na uszkodzenia skórę, że ich skóra już  od początku wymagają większej troski.


Najważniejsze cechy jakie powinien zawierać dobry dla naszego dziecka krem przeciw odparzeniom:

Lekka, nie za gęsta ale i nie za rzadka konsystencja, aby z łatwością rozprowadzić krem na ciele dziecka,

- delikatny przyjemny zapach- im mniej zapachów tym mniej chemii w kosmetyku.

- Dobry skład, który poza swą konsystencją pomaga zachować zdrową skórę dziecka i zapobiegać odparzeniom. Mile widziane są:  alantoina, witaminy A, E i F (NNKT),  pomocny jest tlenek cynku, który działa przeciwbakteryjnie i osłaniająco.

- Powinien wyróżniać się aktywnym składnikiem, kluczowym w utrzymaniu zdrowej skóry dziecka

krem z witaminkami bobokrem przeciw odparzeniom linomag

Właśnie taki cenny składnik zawiera cała gama produktów Linomag®

Olej lniany - bo o nim mowa, jest bogactwem NNKT , czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Znany jest jako witamina F, która słynie z dobroczynnego działania na skórę.

Po zastosowaniu kosmetyku z tym składnikiem możemy być pewni, że uzupełnimy warstwę lipidową skóry, zregenerujemy uszkodzony naskórek oraz pokryjemy skórę warstwą ochronną, która nie dopuści do utraty wody i przenikania patogenów. Składnik naszych kremów jest więc wybitnie polecany dla cienkiej, suchej i niedojrzałej jeszcze skóry dzieci, również tych z AZS a również dla osób dorosłych.

Duet z serii Linomag® , zawierający olej lniany, jest więc skutecznym rozwiązaniem aby wspomóc skórę dziecka w okresie okołopieluszkowym.
Pierwszy z kremów to Krem z tlenkiem cynku drugi to Krem BOBO A+E. Oba bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, jednak każdy pełni trochę inną funkcję ochronną na skórze dziecka. W celu zapobiegania odparzeniom warto stosować go zamiennie.
jaki krem dla noworodka

 Są różne szkoły odnośnie stosowania kremów przeciwodparzeniowych. Niektórzy uważają, że nie powinno się używać kremów z cynkiem przy każdej zmianie pieluszki, ponieważ skóra dziecka zamiast swobodnie oddychać jest „zalepiana” kremem nie dając skórze oddychać, inni uważają, że lepiej zapobiegać niż leczyć i stosują taki krem przy każdej zmianę pieluszki, tworząc barierę między pieluszką a ciałem dziecka. W praktyce okazuje się, że sami "uczymy się swojego dziecka" i są sytuacje, których nie da się przewidzieć. 

Zaleca się mieć zatem dwa rodzaje kremów. Jeden wspominany wyżej Linomag z tlenkiem cynku, czyli przeciwbakteryjny, działający  jak bariera przed czynnikami drażniącymi oraz  drugi  regenerujący i zmiękczający naskórek, jakim jest polecany przez nas krem do codziennej pielęgncji Linomag® Bobo A+E.

Krem  Linomag® Bobo A+E nadaje się jednak nie tylko do ochrony przed odparzeniami. Jest świetny na wiatr oraz mróz i może być stosowany do pielęgnacji całego ciała i twarzy. Skóra po nim jest elastyczna i miękka, podrażniony naskórek jest regenerowany a ciało pokryte zostaje ochronnym filmem.

Niestety czasem może dochodzić do odparzeń z którymi nie radzą sobie żadne kremy np. zakażenie grzybicze a wówczas w grę wchodzi już wizyta u lekarza i krem przeciwgrzybiczy do kupienia w aptece

Należy pamiętać, że dziecko podczas ostrych  odparzeń i zakażeń cierpi. Nie ma sensu więc niepotrzebnie przeciągać tego bolesnego stanu i w sytuacjach kryzysowych położne często polecają maść , Tormentiol, czy Tormentile forte, dostępną bez recepty w aptece. Niestety nie informują o skutkach ubocznych maści. Owszem w wielu przypadkach ta maść jest naprawdę zbawienna. Bywa, że pupka posmarowana dziś, jutro jest już prawie zdrowa.

 Ale uwaga! Maść zawiera w swym składzie czteroboran sodu i nie powinno się stosować jej u dzieci ze względu na kumulację szkodliwych substancji w organizmie, dlatego zaznaczamy, żeby stosować ją tylko! w awaryjnych sytuacjach. Matki poprzez zaufanie do położnych gotowe są stosować ją codziennie, nie popełniajmy więc tego błędu.

Lepiej codzień stosować zabiegi pielęgnacyjne z naszymi kremami Linomag® niż sięgać po tak ostre substancje. A dodatkowo skuteczne dla pupki naszego skarba  jest pofikanie troszkę na golaska. Przy sprzyjającej pogodzie oczywiście :)

 

 

 Pozdrawiamy,

Zespół Sklepu Soro.pl

wyprawka dla noworodka