Wczytuję dane...

Jaki krem na odparzenia dla noworodka?

Krem na odparzenia dla Noworodka

 

Kremów na odparzenia jest na rynku bardzo wiele. Co jakiś czas słyszy się o nowej marce. Każdy producent zachwala swój krem a  od znajomych oraz z Internetu dowiadujemy się bardzo sprzecznych rad, które tylko mieszają nam w głowie.

Który z kremów więc wybrać i któremu zaufać? Czym kierować się po dczas jego wyboru dla naszego noworodka?

Jedno jest pewne. Z kremami oraz innymi kosmetykami dla dzieci nie warto eksperymentować ani testować ich na naszych maleństwach. Powinniśmy wybrać kosmetyk, który jest sprawdzony, posiada dobrą renomę oraz sprawdzone i bezpieczne składniki.

Postaramy się więc doradzić Państwu, które z dostępnych na rynku kremy polecamy i które ze względu na dobry skład najbardziej polecamy.

Przy pielęgnacji noworodka powinno się  zwrócić szczególną uwagę na podstawowe czynniki:

  • Temperaturę otoczenia- im cieplej tym większe ryzyko odparzenia. Ciało poci się a skóra staje się wilgotna. Dodatkowo pupa zazwyczaj jest szczelnie zakryta pieluchą,
  • rodzaj ubrania niemowlęcia- Im cieplej ubrane niemowlę tym większe ryzyko pocenia i odparzeń. Dziecka nie należy przegrzewać i należy je ubierać w przewiewne, najlepiej bawełniane ubranka.
  •  zastosowaną higienę- przy każdej zmianie pieluszki powinno się osuszyć narażone okolice ręczniczkiem lub, jeśli jest odpowiednio ciepło, dać pooddychać małej pupce bez pieluszki i jak najczęściej ją wietrzyć, aby zminimalizować ryzyko odparzeń oraz rozwój bakterii i grzybów. 
  • Predyspozycje osobnicze - jeden noworodek ma wrażliwszą, a inny bardziej odporną skórę. Dzieci z AZS mają tak suchą i podatną na uszkodzenia skórę, że ich skóra już  od początku wymagają większej troski.

 

Najważniejsze cechy jakie powinien zawierać dobry dla naszego dziecka krem przeciw odparzeniom:

Lekka, nie za gęsta ale i nie za rzadka konsystencja, aby z łatwością rozprowadzić krem na ciele dziecka,

- delikatny przyjemny zapach- im mniej zapachów tym mniej chemii w kosmetyku.

- Dobry skład, który poza swą konsystencją pomaga zachować zdrową skórę dziecka i zapobiegać odparzeniom. Mile widziane są:  alantoina, witaminy A, E i F (NNKT),  pomocny jest tlenek cynku, który działa przeciwbakteryjnie i osłaniająco.

- Powinien wyróżniać się aktywnym składnikiem, kluczowym w utrzymaniu zdrowej skóry dziecka

krem z witaminkami bobokrem przeciw odparzeniom linomag

Właśnie taki cenny składnik zawiera cała gama produktów Linomag®

Olej lniany - bo o nim mowa, jest bogactwem NNKT , czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Znany jest jako witamina F, która słynie z dobroczynnego działania na skórę.

Po zastosowaniu kosmetyku z tym składnikiem możemy być pewni, że uzupełnimy warstwę lipidową skóry, zregenerujemy uszkodzony naskórek oraz pokryjemy skórę warstwą ochronną, która nie dopuści do utraty wody i przenikania patogenów. Składnik naszych kremów jest więc wybitnie polecany dla cienkiej, suchej i niedojrzałej jeszcze skóry dzieci, również tych z AZS a również dla osób dorosłych.

Duet z serii Linomag® , zawierający olej lniany, jest więc skutecznym rozwiązaniem aby wspomóc skórę dziecka w okresie okołopieluszkowym.
Pierwszy z kremów to Krem z tlenkiem cynku drugi to Krem BOBO A+E. Oba bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, jednak każdy pełni trochę inną funkcję ochronną na skórze dziecka. W celu zapobiegania odparzeniom warto stosować go zamiennie.
jaki krem dla noworodka

 Są różne szkoły odnośnie stosowania kremów przeciwodparzeniowych. Niektórzy uważają, że nie powinno się używać kremów z cynkiem przy każdej zmianie pieluszki, ponieważ skóra dziecka zamiast swobodnie oddychać jest „zalepiana” kremem nie dając skórze oddychać, inni uważają, że lepiej zapobiegać niż leczyć i stosują taki krem przy każdej zmianę pieluszki, tworząc barierę między pieluszką a ciałem dziecka. W praktyce okazuje się, że sami "uczymy się swojego dziecka" i są sytuacje, których nie da się przewidzieć. 

Zaleca się mieć zatem dwa rodzaje kremów. Jeden wspominany wyżej Linomag z tlenkiem cynku, czyli przeciwbakteryjny, działający  jak bariera przed czynnikami drażniącymi oraz  drugi  regenerujący i zmiękczający naskórek, jakim jest polecany przez nas krem do codziennej pielęgncji Linomag® Bobo A+E.

Krem  Linomag® Bobo A+E nadaje się jednak nie tylko do ochrony przed odparzeniami. Jest świetny na wiatr oraz mróz i może być stosowany do pielęgnacji całego ciała i twarzy. Skóra po nim jest elastyczna i miękka, podrażniony naskórek jest regenerowany a ciało pokryte zostaje ochronnym filmem.

Niestety czasem może dochodzić do odparzeń z którymi nie radzą sobie żadne kremy np. zakażenie grzybicze a wówczas w grę wchodzi już wizyta u lekarza i krem przeciwgrzybiczy do kupienia w aptece

Należy pamiętać, że dziecko podczas ostrych  odparzeń i zakażeń cierpi. Nie ma sensu więc niepotrzebnie przeciągać tego bolesnego stanu i w sytuacjach kryzysowych położne często polecają maść , Tormentiol, czy Tormentile forte, dostępną bez recepty w aptece. Niestety nie informują o skutkach ubocznych maści. Owszem w wielu przypadkach ta maść jest naprawdę zbawienna. Bywa, że pupka posmarowana dziś, jutro jest już prawie zdrowa.

 Ale uwaga! Maść zawiera w swym składzie czteroboran sodu i nie powinno się stosować jej u dzieci ze względu na kumulację szkodliwych substancji w organizmie, dlatego zaznaczamy, żeby stosować ją tylko! w awaryjnych sytuacjach. Matki poprzez zaufanie do położnych gotowe są stosować ją codziennie, nie popełniajmy więc tego błędu.

Lepiej codziennie stosować zabiegi pielęgnacyjne z naszymi kremami Linomag® niż sięgać po tak ostre substancje. A dodatkowo skuteczne dla pupki naszego skarba  jest pofikanie troszkę na golaska. Przy sprzyjającej pogodzie oczywiście :)

Te oraz inne kosmetyki Linomag zakupią Państwo w sklepie => Ziołolek

 

 

 Pozdrawiamy,

Zespół Sklepu Soro.pl