Wczytuję dane...

Jakie chusteczki nawilżane dla noworodka

Chusteczki nawilżane dla noworodka

Velvet Baby sensitive

 

 Chusteczki to kolejny produkt, którego niemało na naszym rynku. Przed nami znów ciężka decyzja- które wybrać? Jako, że jesteśmy zespołem, który nie toleruje zbędnej chemii w kosmetykach to będziemy mocno obstawać za chusteczkami jak najbardziej naturalnymi w składzie, bez Peg- ów i słynnych parabenów. W chwili obecnej sporo jest w sklepach chusteczek tych „mniej zdrowych” ale spokojnie, można znaleźć i te o bezpiecznym składzie.


Jakie chusteczki dla noworodka

 

     Produktem, który polecamy na początek i który wchodzi w skład naszej gotowej wyprawki w naszym sklepie, są chusteczki Velvet Baby sensitive- przeanalizowane przez nas pod każdym względem. Są bezpieczne i zawierają cenne składniki bez zbędnych substancji i  dodatków. Chusteczki te mają ładny, delikatny i niedrażniący zapach w odróżnieniu od innych chusteczek. Pamiętajmy, że im mniej sztucznych substancji zapachowych tym lepiej.  Nie znaczy to jednak, że jeśli produkt nie pachnie to ma dobry skład.

Chusteczki te zawierają pantenol, naturalny wyciąg z aloesu i rumianku. Są oczywiście hypoalergiczne. Cena rynkowa jest średnia, jednak wiemy, że nie płacimy za wodę.

 Będąc przy temacie wody, pragniemy wspomnieć i przypomnieć, że zdrowym sposobem na co dzień, jest obmywanie pupki dziecięcej po prostu wodą z delikatnym mydełkiem lub nawet bez. Jest to ważne szczególnie zimą, gdzie na ogół jest nieco chłodniej, najczęściej nocą. Wówczas dobrze jest przygotować sobie miseczkę z ciepłą (letnią) wodę, waciki i na pewno będzie dzidziusiowi przyjemniej niż higiena zimną niemiłą chusteczką. Oczywiście technika przeskoczyła już ten problem i powstały podgrzewacze do mokrych chusteczek, ale nie każdy może i nie każdy chce pozwolić sobie na coś takiego. Zwykła ciepła woda wystarczy.  Pamiętajmy również o dobrym wysuszeniu pupy naszego skarba zanim założymy pieluszkę.

Mokre chusteczki to duża pomoc i ułatwienie. Będą pomocne nam nie tylko do przewijania ale  również do obmycia dziecku rąk i buzi np. na spacerze. Nie kupujmy bezmyślnie, analizujmy skład pod kątem bezpieczeństwa. Nie nabierajmy się zawsze na markę i nie sugerujmy ceną. Często tańsze są naprawdę dużo lepsze, ale nie wszystkie oczywiście. My stawiamy na Velvet Baby i właśnie te chusteczki trafiły do naszej wyprawki

gotowa wyprawka do szpitala