Wczytuję dane...

FOTELIKI

Foteliki samochodowe

fotelik samochodowy 0-15 kg

Fotelik samochodowy to bezsprzecznie najważniejszy produkt w niemowlęcej wyprawce do kupienia w naszym sklepie internetowym. Zapewnia on dziecku bezpieczeństwo i komfort jazdy. Zgodnie z rekomendacją najbardziej bezpieczny fotelik samochodowy dla noworodków i niemowląt to taki, który zamontujemy tyłem do kierunku jazdy. W razie kolizji cała energia przekazana będzie na tylną część fotelika co może uchronić niemowle przed groźnymi obrażeniami. Ważne jest więc aby utrzymać tę możliwość jak najdłużej, czyli do ok 15 miesiąca życia dziecka. Po tym okresie należy wybierać foteliki zgodnie z wagą ale przede wszystkim wzrotem dziecka. Kierujmy się zasadą, że głowa zawsze musi być chroniona, czyli zagłówek musi znajdywac się wyżej niż głowa.

Foteliki samochodowe dzielą się na trzy grupy:

  • Grupa 0 - to foteliki samochodowe dla noworodków i niemowląt czyli 0-13 kg oraz zgodnie z nową rekomendacją 0-15 kg, przy czym nie chodzi tu wyłącznie o wagę ale o wzrost dziecka. Foteliki z tej grupy powinny być stosowane dla niemowląt od 45 do ok 75 cm wzrostu.
  • Grupa 1- Foteliki z tej grupy przeznaczone są dla dzieci 9-18 kg, czyli od ok 12 miesiąca życia do 4 lat. Wszystko oczywiście znów zależy od wzrostu dziecka. Może więc okazać się , że niski 5 latek nadal może z niego korzystać.
  • Grupa2/3- Foteliki dla juniora do 36 kg i średnio do 150 cm wzrostu. Często dla starszych już dzieci stosowane są tzw podstawki, jednak również zalecamy jak najdłuższe foteliki z klasycznym oparciem i ochroną głowy.
Nie polecamy przewożenia dzieci na zwykłym siedzeniu auta i podstawkach oraz tzw. skracaczy pasów, ponieważ w razie wypadku zaciśnięte pasy w obrębie brzucha i szyi mogą spowodować uszkodzeniu narządów dziecka. Wbudowane i zintegrowane pasy bezpieczeństwa w fotelikach zapobiegają właśnie tej sytuacji.
Fotelik samochodowy można przypiąć za pomocą klasycznych pasów samochodowych oraz na specjalnej bazie ISOFIX, którą wpina się do wtyków znajdujących się w siedzeniach pojazdu. Baza ISOFIX jest łatwiejszym sposobem montażu fotelika, jest też bardzo stabilna.

Wyświetl po produktów