Wczytuję dane...
Prawo do odstąpienia od umowy

  Odstąpienie od umowy


Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas Firma "Soro.pl" Aleksandra Marciniak, e-mail sklep@soro.pl, , o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór taki znajduje się poniżej strony.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu  otrzymane od Państwa płatności wraz z kosztami transportu (*) nie później niż 30 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przelewem na wskazany nr rachunku.

Proszę odesłać nam rzecz na adres:  "MARINI" Aleksandra Marciniak Ul. Spokojna 74, 43-230 Goczałkowice-Zdrój   niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy również przed otrzymaniem towaru. Jeśli jednak zrobił to wówczas, gdy towar został już wysłany to w tej  sytuacji klient zostanie obciążony kosztami transportu, jakie musiała ponieść firma.

Ubranka dla noworodka mogą być zwrócone w stanie nieużywanym a artykuły higieniczne zapakowane w oryginalne opakowania.

Koszty zwrotu rzeczy ponosi klient.

*- nie dotyczy przedmiotów wielkogabarytowych np. meble, łóżeczka, wózki dziecięce, gdzie przesyłki są wyliczane indywidualnie na bieżąco wg wagi oraz wymiarów stosowanego przez producenta opakowania.

 

 

                            WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

  • Adresat "Soro" Aleksandra Marciniak, Ul. Spokojna 74, 43-230 Goczałkowice-Zdrój, e-mail sklep@soro.pl.
  • Ja/My* niniejszym informuję/informujemy* o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy* 
  • Data zawarcia umowy*/odbioru*
  • Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
  • Adres konsumenta(-ów)
  • Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
  • Data
(*) – niepotrzebne skreślić